Історія та досягнення

СДЮШОР (Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву) «Чорноморець» організована у 1973 році. Її фундатором був Анатолій Федорович Зубрицький — майстер спорту СРСР, заслужений тренер України, відомий голкіпер 30-50-х років. Він був незмінним директором школи в період з 1979 до 2005 року. З 2005 року СДЮШОР «Чорноморець» має ім'я А. Ф. Зубрицького.

За час існування СДЮШОР «Чорноморець» виховала безліч професійних спортсменів, які захищали кольори національних збірних України та Росії, виступали у провідних футбольних клубах.

Серед вихованців школи – такі імениті гравці, як Сергій Жарков та Юрій Никифоров (чемпіони світу серед юніорів), Ігор Бєланов (володар «Золотого м'яча» найкращого футболіста Європи 1986 року), Сергій Шматоваленко (чемпіон та володар Кубка СРСР), Ілля Цимбалар (кращий футболіст Росії 1995). У командах вищих ліг чемпіонатів різних країн виступали Сергій Гусєв, Юрій Смотрич, Андрій Телесненко, Владислав Зубков, Юрій Букель, Олександр Никифоров, Дмитро Парфьонов, Денис Колчин, Олег Мочуляк, Руслан Романчук, Олександр Піндеєв, Віталій Колесниченко, Вадим Виноку , Володимир Мусолітін, Олександр Козакевич, Андрій Воронін, Віталій Руденко та Руслан Гілазєв.

Завдяки багаторічному досвіду успішної роботи з молодими спортсменами СДЮШОР «Чорноморець» має величезний потенціал для виховання майбутніх поколінь українського футболу. Молодіжний склад головної команди нашого клубу практично на 100% укомплектований вихованцями СДЮШОР.

З лютого 2005 року до грудня 2008 року посаду директора СДЮШОР «Чорноморець» обіймав Віктор Васильович Гришко.

У 2008-2013 роках. школу очолював Леонід Васильович Гайдаржі. У 2014-2021 роках. директором СДЮШОР був Артем Миколайович Видерко.
 
 

Анатолій Зубрицький

(20 листопада 1920 - 17 лютого 2005)
Із ім'ям цього видатного фахівця пов'язана практично вся історія нашого клубу.

Вже 1939 року 18-річний голкіпер захищав ворота одеського «Динамо» у матчах проти найкращих команд СРСР. Після війни талановитого футболіста залучили до лав київського «Динамо», в якому він провів майже півтори сотні матчів.

Потім були московський «Локомотив», кишинівський «Буревісник», полтавський «Колгоспник», де Зубрицький вперше з'явився у новій якості тренера.

Це і стало справою його подальшого життя. 1959 року Анатолій Федорович повертається до Одеси і через два роки наводить «Чорноморець» до звання чемпіона України серед команд класу «Б». Зубрицький очолював «Дніпро», київське «Динамо», «Таврію», «Кривбас», незмінно повертаючись до улюбленого міста, до рідного клубу: у 1971—1973, 1977—1979 роках він знову був біля штурвалу «Чорноморця».

Анатолій Федорович стояв біля джерел створення спеціалізованої футбольної школи нашого клубу, а з 1979 року і до останнього дня життя залишався незмінним та незамінним її директором.
Анатолій Зубрицький (20 листопада 1920 - 17 лютого 2005)